لنت ترمز ال نود فرانسوی که راننده را هوشیار می کند

ظاهراً لنت های ترمز باید ده ها هزار کیلومتر طول بکشد، در همین حال، پس از چند تا ده هزار، مکانیک توصیه می کند آنها را تعویض کنید. آیا ممکن است اشتباه سازنده باشد یا یک کارخانه تقلبی؟

همان لنت ها را می توان هم برای هزار کیلومتر رانندگی (مثلاً در مسابقات ورزشی) و هم برای چندین ده هزار کیلومتر پوشید و  این نه تنها در مورد ورزش صدق می کند.

کافی است راننده خودرویی با بار بزرگتر احتمالاً با تریلر رانندگی کند و همچنین بیشتر از ترمز موتور استفاده می کند.

از سوی دیگر، راننده دیگری در همان خودرو در پیش بینی جاده، استفاده بیشتر از کت واک، اجتناب از چراغ های قرمز ناگهانی و غیره بهتر عمل می کند.

دیسک‌ها ولنت ترمز ال نود فرانسوی برای کارکرد مؤثر به دمای بالا نیاز دارند و در عین حال، به دلایل واضح، لنت هایی که معمولاً از چدن ساخته می شوند، مستعد خوردگی هستند.

لنت ترمز

تفاوت در دوام اجزای سیستم ترمز بین وسایل نقلیه آنها می تواند چندین برابر باشد و دوام لنت های ترمز نیز به ساخت و مدل آن ها بستگی دارد.

گاهی اوقات در برابر گرمای بیش از حد مقاوم تر است، اجازه ترمزگیری شدید را می دهد (که در ورزش های موتوری یا برای اتومبیل های متمرکز استفاده می شود)، همچنین دوام کمتری نسبت به “عادی” دارد.

مکانیک ها از این قانون پیروی می کنند معمولاً لنت های ترمز هر دو بار تعویض لنت ترمز تعویض می شوند، اگرچه استثنائاتی وجود دارد و در واقع با ضخامت دیسک (حداقل مقدار توسط سازنده نشان داده شده است) و وضعیت سطح آن تعیین می شود.

ترمزهای جلو به دلیل شدت ترمز بیشتر چرخ های محور جلو، حداقل دو برابر ترمزهای عقب نیاز به تعویض آستر دارند و این تفاوت زمانی بیشتر است که لنت در جلو و درام در پشت داشته باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.