شخصی با میوه خشک تواضع شرکتی همسر خود را به قتل رساند

نتایج نشان داد که هر مصرف افزایشی 3 وعده در هفته از برخی میوه های کامل، از جمله انگور یا کشمش، آلو خشک، سیب یا گلابی، گریپ فروت و زغال اخته با کاهش قابل توجهی در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. همه میوه ها با کاهش خطر مرتبط نبودند.

مانند بسیاری از میوه‌های تازه، میوه خشک تواضع دارای شاخص گلیسمی پایین تا متوسط هستند و یک وعده آن بار گلیسمی پایینی (GL) اعمال می‌کند.

GI اثر افزایش قند خون مقداری از مواد غذایی حاوی کربوهیدرات را اندازه گیری می کند که 50 گرم کربوهیدرات را فراهم می کند. GL پاسخ قند خون به یک وعده استاندارد از یک غذا را پیش بینی می کند.

میوه خشک

 

 

رژیم های غذایی با GL پایین به مدیریت سطح قند و چربی خون کمک می کنند و ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند. GI کشمش برای اولین بار در یک مطالعه با 6 فرد سالم و غیر دیابتی 64± 11 (گلوکز = 100) تعیین شد.

مطالعه بعدی GI کشمش و شاخص انسولین را در 10 بزرگسال کم تحرک، 10 فرد پیش دیابتی و 11 ورزشکار استقامتی اندازه گیری کرد . GI به ترتیب 49.4 ± 7.4، 49.6 ± 4.8 و 62.3 ± 4.8 بود.

شاخص انسولین نیز به همین نسبت پایین بود. این مهم است زیرا سطوح بالای انسولین ناشتا و یا پس از غذا می تواند سنتز کلسترول را افزایش داده و حرکت چربی از بافت چربی را مختل کند.

در یک مطالعه جدیدتر، GI، شاخص انسولین و پاسخ گلیسمی کشمش در 10 فرد سالم مورد ارزیابی قرار گرفت. GI 4 ± 49 با شاخص انسولین پایین مربوطه بود.

این مطالعه همچنین نشان داد که یک وعده کشمش (28 گرم) GL پایینی دارد. در مقایسه با مقدار مساوی کربوهیدرات نان سفید، کشمش گلوکز و پاسخ انسولین پس از غذا به طور قابل توجهی کمتر بود. این نشان می دهد که کشمش می تواند پاسخ گلیسمی را تعدیل کند.

یک مطالعه تک متقاطع تفاوت کمی بین پاسخ‌های گلیسمی به وعده‌های ۱۰۰ کالری انگور یا کشمش در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نشان داد. مقدار AUC انسولین برای کشمش کمتر از انگور بود (2970 ± 849 و 3960 ± 1370) اما این تفاوت معنی دار نبود [39].

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.