بستنی مخصوص حیوانات خانگی با طعم توت قرمز

توت ها و پکتین های زیادی وجود دارد که به طور مکانیکی روده ها را پاکسازی می کند، سموم و نمک های مضر فلزات سنگین را از بین می برد علاوه بر این، پکتین ها سطح کلسترول خون و سرعت تجمع چربی را کاهش می دهند.

توت قرمز حاوی بیوفلاونوئیدهایی است که از آنزیم های فلزی پوست محافظت می کند (از آسیب به دستگاه ژنتیکی سلول ها جلوگیری می کند) و بر این اساس، توت قرمز یکی از مواد غذایی ضروری برای پیشگیری از سرطان پوست است.

بسیاری از مردم از توت قرمز برای سرماخوردگی استفاده می کنند.

توت قرمز امروز به دلیل غلظت بالای ویتامین C، اسید سالیسیلیک و همچنین فلاونوئیدها و آنتوسیانین ها، توانایی کاهش دما و ایجاد تعریق را دارد و خواص ضد درد و ضد باکتری آن نیز شناخته شده است.

توت قرمز امروز

اخیراً دانشمندان یک ماده ضد کلسترول دیگر را در توت ها پیدا کرده اند؛ فیتواسترول ها و در توت های تازه، آنها به مقدار کم و عمدتاً در دانه ها وجود دارند اما فقط 1 گرم فیتواسترول از توت ها جایگزین دوز روزانه دارویی می شود که سطح کلسترول “بد” را کاهش می دهد.

اخیراً در مورد قدرت جوان کننده آنتی اکسیدان های خاص فلاونوئیدهای طبیعی مطالب زیادی نوشته شده است.

آنها نه تنها در پوست قرمز سیب و انگور، بلکه در انواع توت ها با رنگ شدید تیره:  توت سیاه، توت قرمز، زغال اخته، تمشک باغی و جنگلی یافت می شوند.

از جمله مزایای فراوان فلاونوئیدها می توان به حافظه خوب، عملکرد بی عیب و نقص مغز اشاره کرد.

بسیاری از مردم می دانند که زغال اخته به مقابله با یک بدبختی دردناک زنانه – سیستیت کمک می کند و اخیراً دانشمندان ثابت کرده اند که زغال اخته نیز همین خاصیت را دارد.

تانن موجود در این توت ها اجازه نمی دهد که باکتری های بیماری زا به دیواره های مثانه و مجاری ادرار بچسبند و از ایجاد عفونت جلوگیری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.