با لنت ترمز پارس رانا آدامس بسازید

لنت ترمز چیست؟ چه زمانی باید تغییر کرد؟

هنگامی که صحبت از ایمنی به میان می آید، سیستم ترمز یکی از مهم ترین مکانیسم های یک وسیله نقلیه است.

یکی از مهم ترین قسمت های سیستم ترمز، لنت ترمز است و با توجه به وظیفه ای که بر عهده دارد، نگهداری دوره ای لنت ترمز بسیار مهم است.

پس لنت ترمز چیست؟ چه وظیفه ای را بر عهده می گیرد؟ برای تشریح بیشتر در پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا در مورد سیستم ترمز توضیحی داده شود.

سیستم ترمز ساختاری است که به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا سرعت خود را کاهش دهد و نیرو را از طریق پدال ترمز به لنت های موجود در سیستم چرخ منتقل می کند.

در مورد لنت ترمز نیز در این سیستم می توان گفت که با فشار دادن پدال به دیسک یا درام ساییده می شود و باعث کاهش سرعت خودرو می شود.

عملکرد صحیح لنت ترمز پارس رانا همچنین به معنای افزایش طول عمر خودرو است به همین دلیل مسائلی مانند تعویض و نگهداری لنت ترمز از اهمیت بالایی برخوردار است.

لنت ترمز

درباره لنت ترمز
اگر بپرسید بهترین لنت ترمز در سال 2019 کدام است، پاسخ روشنی دشوار است با این حال، می توان یک چارچوب کلی در مورد چگونگی آن ترسیم کرد.

می توان اساسی ترین ویژگی های مورد انتظار از لنت ترمز که مهمترین وسیله ایمنی در خودروها است را به شرح زیر فهرست کرد:

عملکرد اصطکاک ثابت
فشار ترمز ضریب اصطکاک
مستقل بودن از سرعت یا دما
مقاومت مکانیکی بالا
سطح سر و صدای کم
تحت تأثیر شرایط آب و هوایی قرار نمی گیرد
ظرفیت سایش کم

لنت های ترمز به سه گروه ارگانیک، سرامیکی و فلزی تقسیم می شوند.

لنت‌های ترمز ارگانیک سازگار با محیط زیست متمایز هستند زیرا نسبتاً بی‌صدا هستند و باعث سایش کمتر سیستم می‌شوند با این حال، از آنجایی که آنها ارگانیک هستند، طول عمر کمتری نسبت به فلزات دارند.

اگرچه لنت ترمز سرامیکی از نظر تولید پرهزینه است، اما با صدای کم و بدون گرد و غبار و پسماند توجه را به خود جلب می کند از طرف دیگر لنت ترمز فلزی رایج ترین نوع لنت ترمز است زیرا در برابر گرما و شرایط سخت مقاوم است با این حال، صدای آن بسیار بلندتر از دو مورد دیگر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.