با خوردن مداوم میوه خشک چربین با عینک خداحافظی کنید

مراقب چه چیزی باشیم؟
میوه های خشک به دلیل کاهش محتوای آب آنها به عنوان “کالری متراکم” شناخته می شوند و به این معنی که آنها حاوی مقدار کمی کالری هستند.

به همین دلیل مصرف آنها باید در حد اعتدال انجام شود و همیشه بر حجم وعده تاکید شود، علاوه بر این مصرف میوه های خشک با افزایش مصرف آب همراه باشد و دلیل آن در زیر آمده است.

با خشک کردن میوه ها، همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، مقدار آب آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و در عین حال الیاف گیاهی افزایش می یابد.

با این حال، الیاف گیاهی بدون افزایش متناظر در آب می توانند اثرات معکوس بر دستگاه گوارش مانند یبوست داشته باشند.

همچنین یکی دیگر از ویژگی هایی که در میوه های خشک باید به آن توجه کنید شکر اضافه شده است.

میوه خشک چربین به طور طبیعی حاوی شکر اضافه نیست با این حال، روش های خشک کردن مصنوعی اغلب شکر یا حتی برخی روغن های گیاهی را اضافه می کنند.

میوه خشک چربین

به همین دلیل لازم است قبل از خرید هر محصولی برچسب تغذیه را با دقت مطالعه کنید و در نهایت به وجود مواد نگهدارنده روی برچسب تغذیه نیز توجه کنید و مواد را به دقت بررسی کنید تا از نظر وجود موادی مانند سولفیت ها وجود داشته باشد.

ارزش غذایی
میوه های خشک بسیار مغذی هستند زیرا سرشار از عناصر کمیاب، فیبر و آنتی اکسیدان هستند.

در واقع، آنها تقریباً به اندازه میوه های تازه دارای مواد مغذی هستند.

بنابراین، یک وعده میوه خشک می تواند درصد زیادی از مصرف روزانه توصیه شده و عناصر کمیاب مانند ویتامین C، ویتامین E، آهن، سلنیوم، پتاسیم، مس، فولات را تامین کند و همچنین به دلیل محتوای بالای آن مشخص می شود.

آنتی‌اکسیدان‌های آن‌ها، که تأثیر مثبتی بر سلامت ما دارند، زیرا جریان خون را بهبود می‌بخشند، سلامت دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشند و خطر ابتلا به چندین بیماری را به حداقل می‌رسانند.

علاوه بر این، بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که افرادی که میوه‌های خشک مصرف می‌کنند، وزن کمتری دارند و به نظر می‌رسد بدن آنها مواد مغذی بیشتری نسبت به افرادی که اصلاً میوه‌های خشک مصرف نمی‌کنند، ذخیره می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.